התקשר/י עכשיו!
09-7990023
ראשימאמריםהפרינט חי הפרינט חי

הפרינט חי

מאז כניסתו של האינטרנט, נהוג לומר, כי הגיע סופו של הפרינט וכבר לא יצטרכו יותר להדפיס או להשתמש בטכנולוגיות שונות של הדפסה ועיצוב. כלומר, הכל יעבור אל העולם הדיגיטלי של אייפדים, סמארטפונים, מחשבים ועוד. יוהאן גוטנברג, שהביא איתו את בשורת הדפוס באמצע המאה ה- 15, ועשה מהפכה כללית בידע ואצירת המידע האנושי, כנראה הגיע אל קיצו ומעתה והילך הכל עובר דיגיטליזציה ללא אמצעים ומוצרים כמו נייר, קרטון וכולי. אך עם הופעת האינטרנט והתפתחות העולם הדיגיטלי והעיצובי נולדו טכנולוגיות וטכניקות עיצוב חדשות שמאפשרות להוציא הדפסים ומוצרי דפוס תלת מימדיים ייחודיים ואסתטיים.

 

התפתחות העולם הדיגיטלי

 

התפתחות העולם הדיגיטלי ותוכנות העיצוב למיניהן, אפשרו לסוגים שונים של בתי דפוס להפיק חוברות, ספרים, קומוניקאטים, הזמנות, הדפסות קנבס ועוד, איכותיים יותר, מעוצבים יותר ומיוחדים יותר. כתוצאה מכך הגיעה דרישה מעסקים רבים להוציא חומרים פיזיים מעוצבים המושכים את העין. בית דפוס כיום מקבל מאות פניות להוציא חומרים שיווקיים המודפסים בעיצובים חדישים, המותאמים, בעצם, לעולם הדיגיטאלי. כך ישנה איזו שהיא התאמה והשלמה בין העולם הדיגיטלי המתפתח לבין הפרינט. יותר מכך, עולם הדפוס השתכלל בד בבד עם עליית הדיגיטלזיציה ונוצרו תוכנות ומכשירים מיוחדים להדפסים מסוג מאוד ספציפי ומשוכלל.

 

להמציא את הדפוס מחדש

 

אם כן העלייה בתחום הדיגיטלי ובאינטרנט הפיחה רוח חדשה בפרינט והחייתה אותו. הפרינט, בעקבות ההתפתחויות הטכנולוגיות ועולם האינטרנט, קיבל כיוונים חדשים, רעיונות מעניינים וכמובן אמצעים נוספים ומשופרים להדפסה. מדפסות לייזר צבעוניות מאפשרות ספטרום רחב מאוד של צבעים ויכולת לשלב בין כמה סוגים של צבעים על סוגים רבים של מוצרים: הדפסים על תיקים, על כדים, על שקיות נייר, על מוצרי אומנות שונים ואפילו על פלאפונים. תחום הדפוס היה חייב לשכלל ולהמציא את עצמו מחדש על מנת להתאים את עצמו לעולם הדיגיטלי שמתפתח ביתר שאת.

 

אל תספידו אותו עדיין

 

לסיכום, הסיסמאות שאנו שומעים בעשור האחרון על מצוקתו של הפרינט ועל מצבו המפרפר הוא אינו מדויק ואינו לוקח בחשבון את כל ההתפתחויות שענף זה קיבל בזכות האינטרנט והעולם הדיגיטלי. בתי דפוס הינם שרירים וקיימים ועסקיהם מלאים וגדושים. המהפכה שגוטנברג החל באמצע ה-15 לא יעלם כל כך מהר כל עוד בני אנוש הם יצורים קוראים, כותבים, מסרטטים ומציירים.